22 Бер 2022, 11:33

Airbnb скасовує бронювання квартир іноземцями в Україні

Airbnb скасовує бронювання квартир іноземцями в Україні, якщо вважає лістинг фейковим.

Причиною такого рішення стало масове створення нових оголошень на платформі та шахраї, котрі захотіли заробити на благодійності.

Після того, як почали надходити пожертви у вигляді бронювань, деякі господарі створили «привиди» для квартир в Україні. У деяких випадках вони можуть взагалі не проживати в Україні.

Зміцніть бренд роботодавця, використавши ефективні стратегії управління талантами понад 30 HR-лідерів на HR Wisdom Summit.

17 липня понад 30 спікерів з Райффайзен Банку, DTEK, ArcelorMittal та інших великих компаній поділяться дієвими практиками розвитку команди, адаптації ветеранів у робоче середовище та використання інновацій.

Забронювати участь

На цей час люди забронювали понад 434 тисячі ночей у таких містах, як Київ, Одеса та Львів, щоб висловити солідарність з українцями. За даними Airbnb, ці замовлення принесли понад 15 млн. доларів допомоги. (Компанія, яка зазвичай бере близько 20 відсотків від кожного бронювання, відмовилася від своїх зборів в Україні).

У середині березня Airbnb взагалі заборонив новим господарям створювати оголошення в Україні, щоб звести до мінімуму шахрайство, яке також не дозволяє реальним українцям отримувати кошти через платформу. Крім пожертвувань безпосередньо українським господарям Airbnb люди також можуть робити пожертвування Airbnb.org, який зобов’язався надати безкоштовне короткострокове житло 100 тисячам біженців з України.

Кевін Койн забронював сім різних Airbnb в Україні на початку цього місяця, коли дізнався про пожертвування. Для кожного він надіслав особисту записку; більшість господарів написали у відповідь, щоб висловити подяку. До кінця тижня Airbnb відмінила три його бронювання. У компанії написали лише, що господарі «більше не можуть отримувати гроші». Коннор Мартін забронював проживання у Києві на п’ять ночей, компанія повернула йому гроші за останній день бронювання. Він каже, що був засмучений поганим повідомленням Airbnb про те, чому його жест доброї волі був відхилений. «Жахливий вчинок з їхнього боку», – говорить він.

І гості, і господарі, у яких було скасовано бронювання, кажуть, що політика Airbnb щодо пожертв не була чітко повідомлена. Після того, як Airbnb повернула гроші одному з гостей, господар написав йому в WhatsApp, скаржачись на те, що його обліковий запис було заблоковано без пояснення причин. «Я намагався зв’язатися зі службою підтримки Airbnb, але вони не змогли дати конкретної відповіді», – написав він. «В результаті цього блокування всі бронювання були зупинені, і більше неможливо отримувати пожертвування через систему Airbnb». Оскільки гроші до нього так і не дійшли, він попросив гостя надіслати платіж безпосередньо через WayForPay.

Тим часом інші пожертвування були успішно направлені через Airbnb тільки для компаній, що управляють нерухомістю, які володіють Airbnb в Україні, або для господарів, які нині не живуть у країні.

Розкажіть друзям про новину

Нове відео