Як COVID-19 вплинув на маркетинг в Україні: дослідження ВРК та Factum Group | Маркетинг на MMR
Logo MMR base

Як COVID-19 вплинув на маркетинг в Україні: дослідження ВРК та Factum Group

28 апреля 2020

Factum Group Ukraine спільно із Всеукраїнською Рекламною Коаліцією проаналізували, як COVID-19 вплинув на маркетинг в Україні. Дослідження проводилось серед маркетинг-директорів провідних компаній України. Загалом в опитуванні взяли участь 53 експерти. 

Нагадаємо, що до цього було опубліковано дослідження «COVID-19: вплив на рекламний бізнес», яке проводилось серед топ-менеджменту рекламних агентств. З результатами згаданого дослідження можна ознайомитись за посиланням. 

В дослідженні «COVID-19: вплив на маркетинг» експерти виділяють 4 ключові тренди в управлінні маркетингом, спричинені COVID-19: 

1.   Бюджети: скорочення, оптимізація та перерозподіл

Компанії урізають бюджети на маркетинг. Маркетингові активності скасовують та призупиняють частіше, ніж ініціюють нові. Про збільшення бюджетів та інвестицій говорять набагато рідше.

2.   Вимушена ізоляція = Тотальна діджиталізація

Event logo

MRKTNG марафон 2026 — «Підкреслити головне»

Забудь про універсальні правила — їх більше немає. MRKTNG марафон 3 червня 2026 року — про маркетинг у реальному хаосі: коли інструментів більше, ніж ясності, а результат залежить від того, що ти обереш. Твоє місце вже чекає!

У програмі — панельні дискусії про виклики ринку, подкаст просто на сцені, нон-стоп лекції від топів ринку, розбір рішень, нагородження X-RAY і багато нетворкінгу.

Подати заявку

Діджитал-трансформація відбувається у всіх напрямках: переорієнтація на інтернет-рекламу, електронну комерцію, онлайн-сервіси, перехід на онлайн дослідження, електронний документообіг і, звичайно, онлайн-зустрічі. 

3.   Фокус на споживача

В умовах посилення конкуренції прислухання до потреб споживача та клієнтів зараз як ніколи актуальне. Компанії вказують, що це стосується і створення нових продуктів/послуг, і їх просування (персоніфікована комунікація). 

4.   Швидше, краще, по-новому

Компанії запроваджують оперативні мітинги, регулярні моніторинги показників, переходять на ситуативний маркетинг, корегуючи маркетингові стратегії та запускаючи нові релевантні продукти та комунікації. Це вимагає підвищення креативності команд та швидкості в прийнятті рішень.

З повним звітом можна ознайомитись за посиланням.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Marketing Media Review

Marketing Media Review

Обо всем, что происходит в мире маркетинга и креатива: новости, обзоры трендов, авторские колонки, кейсы и интервью
Дивитись інші пости автора
28 апреля 2020, 16:22