26 Июл 2007, 14:50

Журналісти визначили найвпливовіших російських політиків в Україні

Журналісти визначили найвпливовіших російських політиків в Україні

26 липня  Російсько-Український Інформаційний Центр підбив підсумки опитування «10 найвизначніших російських політиків в Україні», що проводилось серед журналістів та політологів. 

За словами креативного директора Російсько-Українського інформаційного центру Олега  Покальчука, опитування було проведене з метою налагодження діалогу для нормалізації стосунків між громадянами України та Російської Федерації серед передплатників агентства УНІАН. У ньому взяла участь 1000 осіб, з них близько 70% — журналісти.

«Персон ґрата» оцінювали за трьома критеріями: активність, об’єктивність та впливовість. Однак у списку запропонованих політиків не було президента Росії Володимира Путіна. «Ми не мали наміру робити це опитування на підтримку Путіна, — зазначив Олег Покальчук. — Путин – це Будда, а в кожному з живих істот є частинка Будди, і в кожному з цих політиків є частинка Путіна». 

Найактивнішими політиками в російсько-українських відносинах стали Надзвичайний і Повноважний Посол Російської Федерації в Україні Віктор Черномирдін, Костянтин Затулін, депутат Державної думи, директор інституту країн СНД, і Володимир Жириновський, віце-спікер Державної Думи. Найбільш об’єктивні російські політики в російсько-українських відносинах –  екс-радник Ющенка Борис Немцов, Віктор Черномирдін та депутат Держдуми Олександр Бабаков. Найвпливовішими стали знову ж таки Віктор Черномирдін, Олександр Бабаков та Дмитро Медведєв віце-прем’єр Російської Федерації. 

Учасники круглого столу «Персони ґрата в російсько-українських відносинах» назвали результати опитування суб’єктивними. Зокрема  політолог Володимир Фесенко наголосив на недосконалості методології, за якою створювався рейтинг, та відсутності чітких критеріїв визначення найвпливовіших політиків: «Експерти цього опитування стали заручниками міфів у ЗМІ, саме тому результати опитування не відображають реальну картину політичних впливів». А Олексій Мустафін, керівник інформаційної служби каналу СТБ запропонував  внести до списку найвпливовіших політиків Володимира Путіна, Бориса Березовського та Романа Абрамовича. 

Російсько-Український Інформаційний Центр планує продовжити дослідження «персон ґрата», тому незабаром має розпочати опитування серед російських журналістів щодо визначення найвизначніших політиків України, які впливають на російсько-українські відносини. 

Расскажите друзьям про новость

Новое видео