18 Апр 2008, 06:33

Українські журналісти складуть список ворогів преси

Щороку до 3 травня – Всесвітнього дня свободи преси – Національна спілка журналістів Україні складатиме список тих, кого вважає «душителями свободи слова» в Україні. Про це повідомляє прес-служба НСЖУ.
 
За рішенням пленуму правління НСЖУ, список оприлюднюватиметься не лише у ЗМІ України, але й у європейських структурах, які, на думку спілки, можуть змінити своє ставлення до його фігурантів.
 
Як заявив голова спілки Ігор Любченко, «сьогодні в Україні склалася вкрай гостра ситуація з пресою, особливо місцевою. Політичні сили, які вибороли більшість у радах, брутально тиснуть на ЗМІ, незаконно перетворюють їх у комунальні підприємства, викидають з числа співзасновників видань трудові колективи, всупереч українському законодавству примушують редакторів укладати контракти. Почастішали судові тиски на редакції і журналістів». НСЖУ також опрацьовує питання про створення Громадського трибуналу свободи слова, де розглядатимуться скарги редакцій і окремих журналістів на протиправні дії чи бездіяльність чиновників.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео