15 Май 2009, 09:21

Українське порно: законопроект від комісії з питань захисту суспільної моралі

Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі опублікувала на своєму сайті текст нового проекту визначення еротики та порнографії в ЗМІ

Українське порно: законопроект від комісії з питань захисту суспільної моралі

Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі опублікувала на своєму сайті текст нового проекту визначення еротики та порнографії в ЗМІ.

Комісія закликає усіх охочих долучатись до обговорення критеріїв, а зауваження і пропозиції надсилати на електронну адресу info@moral.gov.ua або в письмовій формі за адресою: 04050 м. Київ, вул. Пимоненка, 10-А, оф.2.

 

Наводимо повний текст проекту:

Пояснювальна записка до проекту „Критеріїв віднесення друкованої, аудіовізуальної, електронної та іншої продукції, а також переданих та отриманих комунікаційними лініями повідомлень та матеріалів до продукції порнографічного характеру"

1. Обґрунтування необхідності прийняття „Критеріїв":

„Критерії" необхідні для підвищення ефективності протидії виготовленню, створенню, розповсюдженню, збуту продукції та матеріалів порнографічного характеру, забезпечення правової основи притягнення до відповідальності за порушення законодавства у сфері захисту моральності українського суспільства.
Прийняття цих „Критеріїв" зумовлене необхідністю об'єктивної оцінки порнографічної продукції у межах державного нагляду за дотриманням вимог чинного вітчизняного законодавства у сфері захисту суспільної моралі.
Впровадження даних „Критеріїв" сприятиме обмеженню на правовій основі розповсюдження порнографії в друкованій, аудіовізуальній електронній та іншій продукції і матиме позитивний вплив на формування суспільної моралі.

2. Цілі і завдання прийняття „Критеріїв":

Метою прийняття „Критеріїв" є точне визначення ознак продукції порнографічного характеру для проведення експертизи, запобігання суб'єктивному оцінюванню творів сексуального змісту експертом та виявлення порушень чинного вітчизняного законодавства у сфері захисту суспільної моралі, а також визначення ознак продукції еротичного характеру.

3. Загальна характеристика та основні положення „Критеріїв":

„Критерії" складаються із двох частин: Загальної та Особливої.
Загальна частина складається з чотирьох пунктів, в яких закріплені цілі, мета та завдання „Критеріїв", а також містяться визначення термінів, що використовуються в „Критеріях".
Особлива частина складається з двох розділів, кожен з яких поділений на дві частини.
Розділ І визначає критерії порнографії, які поділені на дві частини: основні та додаткові.
Розділ ІІ визначає критерії еротики, які також поділені на основні та додаткові.
4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання:

У даній сфері правового регулювання діють Закон України „Про захист суспільної моралі", „Про інформацію", „Про друковані засоби масової інформації", „Про рекламу", Кримінальний кодекс України та інші нормативно-правові акти. Зазначені закони не у повній мірі узгоджені між собою та потребують удосконалення.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація „Критеріїв віднесення друкованої, аудіовізуальної, електронної та іншої продукції, а також переданих та отриманих комунікаційними лініями повідомлень та матеріалів до продукції порнографічного характеру" додаткових фінансових та інших витрат з державного бюджету не потребує.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту:

Прийняття „Критеріїв віднесення друкованої, аудіовізуальної, електронної та іншої продукції, а також переданих та отриманих комунікаційними лініями повідомлень та матеріалів до продукції порнографічного характеру" сприятиме ефективному виявленню та документуванню правопорушень, пов'язаних із створенням, виготовленням, збутом, ввезенням, пересиланням матеріалів та продукції порнографічного характеру, своєчасному притягненню винних до відповідальності, протидії злочинам у сфері суспільної моралі.

Дані „Критерії" були розглянуті і схвалені фахівцями Академії медичних наук України.

Критерії підготовлені спеціалістами апарату Комісії спільно з членами Науково консультативної ради та представниками Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України, вченими Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України та Національного університету державної податкової служби України 

 

http://moral.gov.ua 

Расскажите друзьям про новость

Новое видео