25 Окт 2013, 11:15

УАВПП та Фонд Ріната Ахметова «Розвиток України» допомагають студентам готуватись до роботи в журналістиці та заохочують співпрацю між ВНЗ та ЗМІ

УАВПП та Фонд Ріната Ахметова «Розвиток України» допомагають студентам готуватись до роботи в журналістиці та заохочують співпрацю між ВНЗ та ЗМІ

Протягом 2013 року УАВПП та Фонд Ріната Ахметова "Розвиток України" реалізовують серію майстер-класів про сучасні медіа в провідних ВНЗ України. Такі майстер-класи вже відбулися в Запоріжжі та Львові в травні 2013 року та на минулому тижні, 17 жовтня, в Черкасах.

Учасниками майстер-класів виступають студенти старших курсів ВНЗ та представники місцевих ЗМІ, а запрошеними експертами — журналісти-практики, які брали участь у проекті "Журналістика цифрового майбутнього" (DFJ). Так, майстер-класи для студентів-журналістів вже проводили журналістка телеканалу "СТБ" та медіа-тренер Ольга Симанович, журналіст "5 каналу" Азад Сафаров, журналістка "5 каналу", Інтернет-видання "Житомир.іnfo", інформаційного агентства "Інтерфакс" Оксана Трокоз, редактор програми "Ранок з "Україною" (ТРК "Україна") Михайлина Скорик, блог-редактор Korrespondent.net Тетяна Козак та інші.

Навчальні заходи спрямовані на вирішення трьох завдань одночасно. Перш за все, вони знайомлять студентів з сучасними вимогами ринку праці та передають їм практичні знання від колег, які працюють у практичній журналістиці. Друге — це допомога викладачам в побудові якісних та сучасних навчальних програм. А третє — це стимулювання дискусії між ЗМІ та вищими навчальними закладами щодо співпраці у підготовці студентів, готових до роботи в медіа. Адже питання проходження практики в ЗМІ протягом навчання в університеті — важлива складова підготовка саме таких спеціалістів, які потрібні сучасним редакціям.

Навчання за програмами майстер-класів вже пройшли 155 студентів та журналістів, а також в рамках заходів відбулися три дискусії з практики та розвитку взаємодії ВНЗ і ЗМІ.

Олександр Власенко, керівник навчальних програм Фонду Ріната Ахметова "Розвиток України": "Одне з головних завдань проекту "Цифрові медіа для університетів" — допомога партнерам, тобто тим, хто поділяє освітні цінності Фонду та готовий запровадити їх у роботі свого навчального закладу. Ми просимо ВНЗ сказати, що саме їх цікавить та що їм потрібно, а вже потім серед ста п"ятдесяти випускників нашої іншої програми — DFJ — шукаємо тих, хто готовий провести майстер-клас із теми та чиї знання релевантні. Якщо людина щодня верстає газету, то хто, як не вона може розповісти про це найкраще? Адже, якщо не ми самі, освіті ніхто не допоможе".

Олексій Погорелов, генеральний директор УАВПП: "Світ швидко стає мультимедійним, і журналістові вже сьогодні потрібно бути професіоналом в підготовці корисної інформації для кожного каналу комунікації, де є його читачі. Скажу відверто: редакціям бракує таких спеціалістів, і тому УАВПП робить власний внесок у розвиток співпраці ВНЗ, редакцій ЗМІ та навчальних програм Фонду Ріната Ахметова "Розвиток України""

Найближчий наступний навчальний захід та 2 майстер-класи відбудуться 25 жовтня у Львові в Львівському Національному Університеті імені Івана Франка

Расскажите друзьям про новость

Новое видео