14 Фев 2008, 09:04

У січні телеканали майже позбулися «заказух» у новинах

У січні телеканали майже позбулися «заказух» у новинах

У січні матеріалів, які були зроблені з грубими порушеннями стандартів актуальності, значущості та збалансованості, але показані в основних випусках новин загальнонаціональних телеканалів, різко поменшало у порівнянні з попередніми місяцями.

 

Такими є висновки 4 незалежних експертів: Наталії Лигачової («Телекритика»), Вікторії Сюмар («Інститут масової інформації»), Тараса Шевченка («Інститут медіа-права») та Віталія Максимова («Дело»).

 

Експерти дійшли цих висновків за результатами моніторингу теленовин 10 провідних телеканалів, що його проводить журналістська ініціатива «Не продаємося!», метою якої є викорінення замовних матеріалів на телебаченні.

 
Протягом січня експерти зафіксували лише 5 матеріалів, де явно порушувалися стандарти актуальності, значущості та збалансованості. Угрудні 2007-го таких матеріалів було 20, у листопаді – 27.

 

У чиїх інтересах показано матеріал*

Скільки було показано

Влада Донецька

1

Енергоатом

1

Електроприлад

1

Власник Луганськтепловозу

1

Метінвест

1

 

*Розшифровки усіх матеріалів Ви зможете прочитати на сайті «Телекритика».

«Це дуже приємна подія для всіх глядачів – різке зменшення прихованої реклами, яку показують під виглядом новин. Ми вітаємо з цим досягненням усіх колег, адже це є в першу чергу їх перемогою, перемогою задля збереження стандартів професії», – сказала Вікторія Сюмар.У праймових новинах 5 з 10 загальнонаціональних телеканалів не було зафіксовано жодного такого матеріал

 

Новини

 

Кількість сумнівних

матеріалів

Підсумки на Ері о 23:00

2

События на Україні о 19:00

2

Вчасно на НТН о 19:00

1

Факти на ICTV о 18:45

0

ТСН на 1+1 о 19:30

0

Репортер на Новому о 19:00

0

Новини на Першому національному о 21:00

0

Час на 5 каналі о 21:00

0

Подробности на Інтері о 20:00

0

Вікна на СТБ о 22:00

0

 

«Варто підкреслити зникнення таких матеріалів з «Фактів» на ICTV, які у попередні місяці були одним з двох лідерів антирейтингу. Зокрема, випуски Олени Фроляк, яка у грудні очолила антирейтинг, у січні були повністю «чистими»», — зауважив Тарас Шевченко.

 

Ведучі

Кількість сумнівних матеріалів 

Олена Кот

1

Руслан Поліщук

1

Олександр Мозговий

1

Марина Мазурак

1

Ростислав Сухачов

1

 

«Тенденція є прекрасною, але моніторинг буде продовжено. Є ризики, що хвороба може знову повернутися», — додав Віталій Максимов.

 

«В лютому події навколо «Росукренерго» стали приводом для кричущої корпоративної «джинси» на телеканалі «Інтер», — сказала Наталія Лигачова.  «Також ми всі розуміємо, що рекламні матеріали,  зникаючи з новин, продовжують «життя» в інших програмах або у міжпрограмному продукті на різних телеканалах, де й надалі не позначаються як реклама. Це тема для відкритої дискусії журналістів, піарників та менеджерів, яку найближчим часом планує організувати «Телекритика»», — зауважила вона.

 

Кампанія проти замовних матеріалів «Не продаємося!» стартувала на початку листопада, коли кілька десятків телеведучих, редакторів та кореспондентів телеканалів зобов’язалися не подавати такі матеріали до ефіру.

 

«Не продаємося!» запровадила щоденний моніторинг основних випусків новин  загальнонаціональних каналів. Метою моніторингу є виявлення замовних матеріалів.

 

Журналістська ініціатива «Не продаємося!».Расскажите друзьям про новость

Новое видео