28 Июл 2008, 15:56

Розпочала роботу юридична «гаряча лінія» УАВПП

Розпочала роботу юридична «Гаряча лінія» допомоги журналістам, редакторам, видавцям і медіа-юристам в питаннях доступу до інформації

Розпочала роботу юридична «гаряча лінія» УАВПП

Розпочала роботу юридична «Гаряча лінія» УАВПП допомоги журналістам, редакторам, видавцям і медіа-юристам в питаннях доступу до інформації, що реалізується за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» в рамках проекту «Сприяння забезпеченню прозорості і законності діяльності органів державної влади у сфері друкованих ЗМІ та відповідність діяльності друкованих ЗМІ високим стандартам журналістики».

 

Дмитро Чоповський, юрист УАВПП: «Представники органів влади часто намагаються не надавати ЗМІ інформацію про свою діяльність та необхідні документи, використовуючи як «дірки» в законодавстві, так і необізнаність працівників ЗМІ щодо своїх прав та обов’язків чиновників. Саме для допомоги працівникам ЗМІ і був створений даний проект. Одним з його основних напрямків юридична «гаряча лінія», куди можна і варто телефонувати, щоб отримати пораду, яким чином діяти, особливо, якщо порушуватимуться права ЗМІ на доступ до інформації».

 

Юридична «Гаряча лінія» УАВПП допомагає та надає юридичну підтримку журналістам, видавцям, редакторам та медіа-юристам друкованих ЗМІ. За допомогою телефону а також електронною поштою (за адресою ) працівники медіа можуть отримати таку допомогу у питання доступу до інформації:

 

—          отримати інформацію про діяльність органів державної влади;

—          отримати консультації щодо механізму захисту прав та законних інтересів у разі їх порушення цими органами;

—          отримати юридичну підтримку в разі відмови у наданні інформації на інформаційні запити або виникнення проблем з акредитацією при органах влади.

 

Час роботи «гарячої лінії»: офіційні робочі дні з 10:00 до 18:00
Телефон «гарячої лінії»: (044) 425-57-87

Допомогу та консультації надає юрист УАВПП, адвокат, спеціаліст з медіа-права Дмитро Чоповський,

 

Юридична «Гаряча лінія» УАВПП працюватиме протягом липня – грудня 2008.

 

Крім «Гарячої лінії» в рамках проекту здійснюється випуск «Юридичного бюлетеню» з питань медіа-права і законодавства, присвяченого доступу до інформації. Щоб отримувати Юридичний бюлетень електронною поштою, відправте повідомлення з темою «Підписка» на електронну адресу . Ви також можете розмістити в Юридичному бюлетені УАВПП власну інформацію з тематики медіа права і законодавства, надіславши їх на зазначену адресу.

 

Також, з вересня 2008 року на сайті УАВПП — www.uapp.org — почне працювати «Бібліотека медіа-права», в якій буде систематизована інформація (статті, аналітичні матеріали, законодавство, судова практика) про обов’язки органів державної влади і права представників ЗМІ щодо отримання та надання інформації. Будуть також наведені типові варіанти подолання відмови в надані інформації, роз’яснені можливості та порядок захисту інтересів. А також будуть доступні для скачування зразки документів (звернення, заяви, клопотання тощо),  огляди судової практики та міжнародних стандартів доступу до інформації.

 

Метою проекту «Сприяння забезпеченню прозорості і законності діяльності органів державної влади у сфері друкованих ЗМІ та відповідність діяльності друкованих ЗМІ високим стандартам журналістики»  є надання працівникам ЗМІ можливості оперативних консультацій та підтримки з боку профільної асоціації у питаннях доступу до інформації. Подальше узагальнення звернень працівників ЗМІ по допомогу також надасть цінну інформацію та дозволить проаранжувати за популярністю засоби, якими користуються чиновники для того, щоб не надавати інформацію.

 

Українська Асоціація Видавців Періодичної Преси (УАВПП)www.uapp.org — добровільна, недержавна неприбуткова організація – асоціація видавців, які об’єднали зусилля для того, щоб сприяти розвитку ринку друкованих ЗМІ, та докладати зусиль до збільшення його рекламної ємності, спрощення правил та регуляцій, покращення умов для ведення бізнесу, підвищення його інвестиційної привабливості.

 

З моменту створення (у 2001 році) УАВПП послідовно докладає зусиль як до покращення законодавства та регулювання стосовно умов для ведення бізнесу, так і передає видавцям знання та технології, необхідні для розвитку бізнесу.

 

УАВПП є членом Всесвітньої азетної Асоціації (WAN) та Міжнародної Федерації Періодичної Преси

(FIPP).

 

Міжнародний фонд “Відродження” (МФВ)http://irf.kiev.ua — національна благодійна організація, що працює з 1990 року та входить до мережі фундацій Інституту Відкритого Суспільства (заснованого американським меценатом та філантропом Джорджем Соросом). Місія Фонду – фінансово та організаційно сприяти становленню відкритого, демократичного суспільства в Україні шляхом підтримки значущих для його розвитку громадських ініціатив. Щороку МФВ надає, в середньому, 6 мільйонів доларів США на реалізацію проектів, що сприяють розвиткові європейської інтеграції, посиленню впливу громадянського суспільства та його контролю за владою, системі громадського правозахисту й утвердженню принципу верховенства права в Україні, проведенню судової та пенітенціарної реформ, утвердженню свободи слова та інформації, розвиткові громадської активності національних меншин й толерантності у міжнаціональних взаєминах, реформам у сферах освіти, охорони здоров’я, виданню перекладів творів сучасної суспільної думки, розвитку української видавничої справи.

 

Переважну більшість грантів МФВ розподіляє між неурядовими організаціями, оголошуючи відкриті конкурси проектів, спрямованих на здійснення програмних пріоритетів, які визначаються провідними представниками громадянського суспільства країни.

 

Крім надання грантів іншим організаціям, інституціям та закладам, МФВ здійснює власну (операційну) діяльність, реалізуючи проекти у своїх цільових галузях, що також визначаються представниками громадськості.  Програми фінансуються з бюджету МФВ згідно з пропозиціями Правління і Програмних рад.

 

МФВ постійно інформує громадськість про свої програми та конкурси через публікації у пресі, проведення прес-конференцій і презентацій, через Інтернет тощо. Працівники Фонду проводять консультації з усіх питань діяльності МФВ.

 

За час своєї діяльності Фонд надав численним неурядовим організаціям (НУО) України, а також науково-освітнім, просвітницьким закладам, видавництвам грантів на суму понад 100 мільйонів доларів США.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео