22 Янв 2020, 10:42

Projector.Online анонсував безкоштовний онлайн-курс зі створення інклюзивного дизайну

Інклюзивність — це не лише турбота про людей з вадами зору, це просто турбота про людей. Не обов’язково бути сліпим, щоб помилитися і не влучити по кнопці у переповненій маршрутці. В історії дизайну є чимало прикладів того, як покращення, придумане для людей з інвалідністю, зробило продукт зручним у користуванні для всіх.

Мета курсу «Інклюзивний дизайн графічних інтерфейсів» — перетворити абстрактні поняття «accessibility» та «inclusivity» на зрозумілі дизайнерські практики, які можна застосувати на власному проєкті, зробивши сайт універсальним для різних людей.

Доступний дизайн — це новий тренд про зовсім не нові речі. Принципи доступного дизайну засновані на розумінні специфіки сприйняття, поведінки і можливостей людей. Не можна думати лише про wow-ефект від сайту, якщо ним користується мільйонна аудиторія. Інтерфейс має бути однаково зрозумілим як підлітку, так і бабусі і доступним як з домашнього ноутбука, так і з телефону, коли несеш два пакунки і намагаєшся замовити таксі одним пальцем.

Курс розробили двоє львівських дизайнерів для тих, хто лише починає працювати з інтерфейсами і ще не розуміє як створити сайт чи додаток, зручний для всіх.

«Інколи у гонитві за експериментальними макетами та цікавими дизайн-рішеннями, дизайнери забувають про те, що їхніми продуктами користуватимуться звичайні люди. Коли ми говоримо про інклюзивність, це не лише про контраст кольорів і великі шрифти. Це весь підхід до дизайну і безліч, на перший погляд, непомітних рішень, які мають на меті піклування про людей.», — Слава Шестопалов, Lead UX Designer в ELEKS, куратор курсу.

«Цим курсом ми хочемо нагадати про важливість інклюзивних рішень в проєктуванні сайтів та дати інструменти, як зробити ваш сайт доступним. Враховувати не лише те, як переглянуть ваш сайт, а й заздалегідь продумати, як його може прослухати той, хто не може бачити», — Женя Шикірявий, Senior UX Designer в ELEKS, куратор курсу.

Слава і Женя у 9 коротких відеолекціях пояснюють візуальні закони сприйняття інформації. Після проходження безкоштовного онлайн-курсу ви дізнаєтеся про:

  • особливості зору людини, специфіку різних порушень зору і «технічні» обмеження очей
  • світові принципи і стандарти доступності цифрових продуктів, а також законодавство, яке їх захищає
  • читабельність і як її досягнути
  • особливості прослуховування сайтів
  • тестування доступності з користувачами
  • про те, чому бізнесу варто дбати про доступність і як запровадити її у продукті зараз і безболісно, а не «якось потім»

Цей курс став можливим завдяки підтримці Krupa conference, темою якої у 2020-му році стане дизайн інтерфейсів для людей з порушенням зору.

Відеолекції будуть у вільному доступі для перегляду з 17.02, варто лише зареєструватися на курс. 

 

Расскажите друзьям про новость

Новое видео