17 Май 2007, 06:48

Парламентський Комітет з питань свободи слова взяв до відома звіт Громадської ради

Парламентський Комітет з питань свободи слова взяв до відома звіт Громадської ради

На черговому засіданні Комітету з питань свободи слова та інформації депутати розглянули законопроекти щодо внесення змін до закону про рекламу (№№1044 та 2829). Заслухавши інформацію юристів, які на засіданні робочої групи з представниками галузі порівняли обидва законопроекти, члени комітету одноголосно проголосували за проект закону № 1044 (третє читання має відбутися наступного пленарного тижня) і так само одноголосно відклали розгляд проекту закону № 2829, внесений Кабінетом Міністрів. 

Проект закону № 2829 пропонує всі маркетингові заходи об’єднати в одній статті, а у чинному законі та проекті № 1044 вони прописані в різних статтях. Крім того, юристи вважають за краще, щоб порядок розміщення текстів реклами був закріплений в законі. На їхню думку  недоцільно, щоб його визначав Кабмін. Позитивним, на думку депутатів, моментом проекту закону № 2829 є те, що в ньому пропонується врегулювати рекламу в комунікативних мережах (СМС, факсові повідомлення тощо). Протягом найближчого часу Комітет готуватиме цей законопроект до другого читання.

Останнім питанням порядку денного був звіт Громадської ради з питань свободи слова та інформації, яка протягом року діє при парламентському Комітеті. Про роботу Ради доповідав її секретар, директор Інституту Медіа Права Тарас Шевченко. Він ознайомив членів Комітету з положенням про діяльність та протоколами шести засідань Громадської ради, відповів на запитання депутатів. Тарас Шевченко відкинув звинувачення в тому, що когось спеціально не прийняли до Громадської ради, оскільки, окрім сформованого від початку складу, всіх наступних членів обирали з подання парламентського Комітету. 

Члени Комітету рекомендували представникам Громадської ради, яка є дорадчим органом, робити більше експертних висновків щодо проектів законів, що допоможе народним депутатам краще готувати законопроекти до розгляду в сесійній залі. Також секретаріату Ради пропонували покращити комунікацію з парламентським Комітетом. Народні депутати взяли звіт Громадської ради до відома.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео