12 Фев 2008, 10:50

НАМ апелює до Верховної Ради

НАМ апелює до Верховної Ради

Незалежна асоціація телерадіомовників звернулась до Верховної Ради із закликом відхилити законопроект щодо заборони переривання рекламою телепрограм та художніх фільмів, внесений народним депутатом Нестором Шуфричем.
 
Пропозиції щодо проекту Закону України №1014 «Про внесення змін до Закону України «Про рекламу» (щодо переривання трансляції кіно- та телефільмів рекламою та заборони рекламування тютюнових виробів та алкогольних напоїв)» подані до Верховної Ради. У них експерти НАМ зауважують, що загальні тенденції розвитку міжнародного законодавства у сфері реклами спрямовані на пом’якшення обмежень щодо її поширення.
 
«На жаль, замість того, щоб наблизити українське законодавство до міжнародних норм, пропоновані зміни повністю їх ігнорують, — зазначає керівник Центру законодавчих ініціатив НАМ Ольга Большакова. — Зрозуміло, що народні депутати прагнуть захистити інтереси виборців, від яких вони отримують численні скарги на телерадіоефір. Однак, на наш погляд, автори проекту мають недостатньо глибоке уявлення про джерела фінансування телерадіоорганізацій і, відповідно, про наслідки реалізації запропонованих ними змін». За її словами, телерадіоорганізації існують виключно на рекламні кошти, тож обмеження їх кількості означає обмеження кількості цікавих програм, новин, нових фільмів, що суперечить інтересам телеглядачів.
 
Також НАМ звертає увагу законодавців на те, що останнім часом було скасовано пільги на створення аудіовізуального продукту, майже на 30% підвищено тарифи на оплату послуг Концерну РРТ, подано численні законопроекти, які обмежують фінансування за рахунок реклами (щодо маркетингових заходів, щодо реклами алкогольних напоїв, щодо реклами пива, щодо соціальної реклами тощо).
 
У проекті №3166 також пропонується повністю заборонити рекламу алкогольних напоїв на телебаченні і радіо, незважаючи на те, що три проекти змін щодо реклами алкогольних напоїв вже пройшли перше читання і зараз готуються до другого. Таким чином, для телерадіоорганізацій створюються умови, в яких вони зазнають збитків.Расскажите друзьям про новость

Новое видео