17 Янв 2008, 11:06

Нацрада оголосила провайдера цифрового мовлення

Нацрада оголосила провайдера цифрового мовлення

Нацрада з питань телебачення та радіомовлення на засіданні 16 січня 2008 року оголосила провайдера програмної послуги та оператора телекомунікацій загальнонаціонального цифрового мультиплексу.

Провайдером цифрового каналу М4 (стандарт MPEG 4) стало ТОВ «Українська цифрова телемережа» «УЦТМ»), яке провадить мовлення на 51 ТВК у м. Києві (УЦТМ отримала канал мовлення в рамках цифрового експерименту Нацрада).

За словами Ігоря Куруса, першого заступника голови Нацради України, це була єдина (!) компанія, яка реально подала заяву на  участь у конкурсі, решта – потенційних учасників «обмежилася заявами у пресі». Потенційні конкуренти «УЦТМ» — компанія «ГАММА» (64 ТВК, також учасник «цифрового експерименту»).

 

Як пояснив Олександр Довгань, заступник виконавчого директора з телемовлення,  що в плани розвитку компанії «ГАММА» входило подавати заявки і на провайдера програмної послуги, і на оператора телемережі, але вони не мали конкретизованої  інформації щодо проведення конкурсу.

 

Згідно з розподілом каналів у багатоканальній цифровій мережі, на каналі М4 мовитимуть телекомпанії «Ера» та "НБМ", на решту 8 каналів мовлення оголошено форматний конкурс.

 

Принагідно «УЦТМ» внесла зміни в ліцензію у зв’язку із зміною власників. Були: ТОВ «Сідіан», м. Київ – 80%; ТОВ «Капіталінвест» -, м. Київ – 20% Стали: ТОВ «Сідіан», м. Київ – 50%; ТОВ «Капіталінвест», м. Київ – 15%; ТОВ «Центральноєвропейські медіа ініціативи», м. Київ — 35%. Як відомо, ТОВ «Капіталінвест» — колишній власник телеканалу "НТН", який пов’язували із головою Держтелерадіо Едуардом Прутніком.

 

Також, за словами пана Куруса, Нацрада уже визначила оператора телекомунікацій загальнонаціонального мультиплексу. Ним стане Концерн "РРТ" (підпорядкування – Держкомтелерадіо). Таку заяву пан Курус зробив сьогодні на брифінгу для преси, що відбувся одразу по засіданні.

 

Це оголошення ставить крапку в довгій суперечці відомств з приводу того, на чий саме технічній базі буде розгорнуто цифрове телерадіомовлення в Україні. Ігор Курус розглядається як один із найімовірніших претендентів на посаду голови Держкомтелерадіо України.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео