06 Мар 2008, 14:59

Комітет з питань свободи слова заслухав звіт Нацради

Комітет з питань свободи слова заслухав звіт Нацради

5 березня Комітет Верховної Ради з питань свободи та інформації розглянув черговий річний звіт Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.
Доповідати єдине питання, що стояло у порядку денному засідання комітету — «Про звіт Національної ради з питань телебачення і радіомовлення за 2007 рік» — повинна була Олена Бондаренко (член фракції Партії регіонів), яка ще у 5 скликанні зарекомендувала себе як послідовний і наполегливий борець із чинним складом Нацради. Саме за її ініціативою Верховна Рада створила тимчасову слідчу комісію для розслідування діяльності Нацради; вона також є автором законопроекту про внесення змін до Закону «Про Національну раду…», що змінює порядок призначення та звільнення членів Нацради.

Свою доповідь Олена Бондаренко побудувала у формі запитань до членів Національної ради. Майже на всі давав відповідь перший заступник голови Нацради Ігор Курус. Запитання стосувались вимогам до кабельних операторів, «провальної», на думку Олени Бондаренко, роботи у запровадженні цифрового мовлення, неврахування інтересів 135 місцевих і 25 обласних ТРО при переході на «цифру» тощо.

Депутатка назвала 2007 рік «роком боротьби Нацради з кабельниками» і звинуватила цей орган у тому, що він «не відстоює інтереси України в переході на цифрове мовлення» тощо. У своїх висновках Олена Бондаренко посилалась на думку експертів; коли ж Ігор Курус попросив назвати прізвища цих експертів, за колегу по партії заступилась голова Комітету Ганна Герман, назвавши подібні запитання «неетичними».
 
Зрештою Ганна Герман перервала діалог Олени Бондаренко та Ігоря Куруса, запропонувавши вислухати голову Нацради Віталія Шевченка, який мав розповісти про виконання минулорічних рекомендацій депутатів. Виконати вдалося майже всі рекомендації, прозвітував Віталій Шевченко. Зокрема, проліцензовано 294 провайдерів програмної послуги, тим часом як ще 200 працюють без ліцензії.

За його словами, максимально забезпечено прозорість (проведено 320 заходів за участю журналістів, у тому числі щотижневі брифінги), чітко розмежовані функції секретаріатів і представників Нацради тощо. Тобто виконано все, крім одного: не вдалося спільно з Концерном РРТ та Українським державним центром радіочастот провести звірку та інвентаризацію передавальних пристроїв.

Пропозицію Олени Бондаренко не брати до відома звіт Нацради не підтримав жоден із присутніх на засіданні восьми депутатів (Ганна Герман, Володимир Ландик, Юрій Стець, Святослав Вакарчук, Микола Баграєв, Олена Кондратюк і Андрій Шевченко). У проекті рішення комітету, який озвучив перший заступник голови Андрій Шевченко, було зазначено інше:

Рекомендувати Верховній Раді України Звіт Нацради з питань телебачення і радіомовлення за 2007 рік взяти до відома.

 
За підсумками обговорення звіту розробити рекомендації, спрямовані на поліпшення діяльності Нацради з питань телебачення і радіомовлення.

Обговорення, яке тривало 15 хвилин, звелося до рекомендацій Нараді бути менш упередженою, прозорішою тощо. Андрій Шевченко поскаржився на втрату контакту Комітету з Нацрадою, який був встановлений 2007 року; на це Ганна Герман зауважила, що винна в цьому не лише Нацрада, але й комітет. Микола Баграєв запропонував Нацраді допомогу, що дозволить поліпшити якість роботи органу.

Семеро з восьми присутніх на засіданні членів Комітету проголосували за те, щоб узяти звіт до відома. Чергові рекомендації для Нацради Комітет доопрацює і опублікує згодом.
 
Члени комітету також проголосували за проект постанови про припинення повноважень члена Національної ради Тетяни Лебедєвої. Депутати подякували пані Тетяні за роботу, вона ж їм – за співпрацю.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео