05 Мар 2009, 08:54

Комітет свободи слова схвалив поправки до ЗУ «Про рекламу»

Парламентський комітет з питань свободи слова та інформації схвалив низку поправок до ЗУ «Про рекламу» щодо приведення у відповідність до Європейської конвенції про транскордонне телебачення

Комітет свободи слова схвалив поправки до ЗУ «Про рекламу»

Парламентський комітет з питань свободи слова та інформації схвалив низку поправок до законопроекту «Про внесення змін до Закону України "Про рекламу" (щодо приведення у відповідність до Європейської конвенції про транскордонне телебачення)». Таке рішення було прийнято на засіданні комітету 4 березня.
 
Зокрема, було схвалено поправки й доповнення до статті 5 закону, де телепродаж визначено не як окремий вид реклами, а як «трансльовану по телебаченню безпосередню публічну пропозицію укласти договір купівлі-продажу щодо визначеного товару». Під час обговорення заступник голови комітету Андрій Шевченко зауважив: "оскільки за іншими поправками на телепродаж поширюються ті самі вимоги, що й на розміщення реклами на телебаченні, телепродаж за своєю суттю є окремим видом реклами. Однак у зв’язку з тим, що в самій Європейській конвенції телепродаж не є видом реклами, було прийнято рішення голосувати за цю поправку".
 
Окрім цього, відповідно до поправок, телепродаж повинен містити «необхідну, доступну, достовірну аудіовізуальну інформацію про товар, який пропонується», і входити до часу мовлення, відведеного на рекламу. Він також не повинен спонукати дітей укладати договори про продаж чи оренду товарів. Іншою поправкою, ухваленою на сьогоднішньому засіданні, забороняється телепродаж лікарських засобів, діагностики, лікування і реабілітації, а також медичної техніки, застосування якої потребує спеціальних знань і підготовки.
 
На засіданні також було внесено зміни до статті 21 закону «Про рекламу», де в п. 9 замість слів «у рекламі косметичних засобів, харчових продуктів, вітамінних та інших харчових добавок забороняється посилання на те, ці товари мають лікувальні властивості» вводиться норма: «У рекламі товарів, які не відносяться до лікарських засобів, медичної техніки, методів профілактики, діагностики та реабілітації, забороняється посилання на те, ці товари мають лікувальні властивості».
 
Окрім цього парламентський комітет вирішив рекомендувати Верховній Раді ухвалити законопроект Володимира Ландіка, яким вносяться зміни до закону «Про телебачення та радіомовлення» щодо визначення розміру ліцензійного збору. За словами пана Ландіка, зміна методики вирахування ліцензійного збору може призвести до знищення регіонального мовлення в більшості населених пунктів.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео