18 Янв 2008, 09:44

Київський медіахолдинг та ВРК укладають меморандум про співпрацю

Київський медіахолдинг та ВРК укладають меморандум про співпрацю

Директор Всеукраїнської рекламної коаліції — про явище реклами та спільні проекти з Київським медіахолдингом.

 

Київський медіахолдинг та Всеукраїнська рекламна коаліція укладають меморандум про співпрацю. Директор Коаліції Максим Лазебник обійме посаду редактора рубрики медіа у ЗМІ Київського медіахолдингу. Про ідеї та нові проекти він розповів "Хрещатику".

 

Ви вже працювали з іншими медіа, але чому тепер обрали саме Київський медіахолдинг?

 

Це не секрет. У мене було кілька міркувань із цього приводу. По-перше, мав певні домовленості з Казбеком Бектурсуновим, з котрим ми знайомі за попередньою роботою. До слова, бізнес, особливо рекламний, повністю зав'язаний на особистостях.

 

З іншого боку, ми всі кияни і живемо у столиці. Тож як індустріали реклами ми, я маю на увазі Коаліцію, хочемо, щоб нас чули і кияни, і міські чиновники. Останні, на мою думку, просто зобов'язані читати газету "Хрещатик".

 

Третій аспект такий: останнім часом Київський медіахолдинг доволі динамічно розвивається за різними напрямками, про нього заговорили, тож це для нас чудовий партнер. При цьому ми не будемо інтегровані в політику, що для нас дуже важливо. Рекламна коаліція просто матиме рупор і аудиторію з чиновників та киян.

 

Якою ви бачите співпрацю Київського медіахолдингу та вас як директора Всеукраїнської рекламної коаліції?

 

Як я зазначив, Коаліція отримує рупор, а холдинг — професіоналів. Взагалі, якби я був редактором певного медійного каналу, я б залучав максимум експертів саме від індустріальних асоціацій. Адже хто, як не вони, можуть щонайбільше розповісти про інсайдерські тонкощі!

 

Які ваші найближчі плани? Чи задумали втілення певних проектів?

 

Так, у нас є проекти. Передусім вони стосуються Київського міжнародного фестивалю реклами, але про них ми поговоримо окремо. Думаю, щонайменше відкриття фестивалю буде за Київським медіахолдингом: дирекція доручить йому прийняти гостей і, власне, відкрити його.

 

Телеканал "Київ" вестиме репортажі, запрошуватиме учасників події до ефіру. Крім того, покажуть репортажі з церемонії нагородження. Хоча найближчі головні проекти пов'язані з фестивалем реклами, ми проводитимемо різноманітні дослідження та рейтинги і в друкованих медіа. Коли говорити про плани в перспективі, то, можливо, з'явиться окрема передача про рекламу на "Києві".

 

Яке нині місце реклами у суспільстві?

 

Реклама як соціальне явище торкається життя абсолютно кожної людини. Й не завжди люди адекватно на неї реагують і розуміють, що це, власне, таке. Для багатьох пересічних громадян, тобто непрофесіоналів галузі, реклама є чимось чужорідним.

 

Вона втручається у життя набридливим щитом на улюбленій клумбі, надокучливими блоками у телевізорі, перебиваннями на радіо чи картинками, прикріпленими до рахунків, які треба оплатити. Все це, швидше, погано, адже викликає відторгнення та неприйняття, а не якусь любов. Треба пояснити людям, що таке реклама. Аби хоча б читачі "Хрещатика" почали ставитися до неї терплячіше. Для цього нам потрібен такий собі рупор для інформування широких мас та пояснення потреби й суті тієї чи тієї реклами.

 

Тобто ви навчите вживатися з рекламою?

 

Так. Нині не стоїть питання про те, щоб не дивитися телевізор чи не читати пресу з рекламою. Адже в цьому разі варто було б не дивитися й не читати взагалі. Ми говоримо про те, що кожен має розуміти: без реклами тепер, на щастя чи на жаль, вже не прожити. Це щось неминуче. Коли це стало об'єктивним фактом, треба знати, як з ним поводитися.

 

Рекламна індустрія потребує рупора, зверненого до пересічних громадян. Коли є певне соціальне явище, до того ж досить резонансне, обговорюване та впливове, воно не може не виявитися у центрі уваги газети чи будь-якого іншого медіа. Ліпше розповісти про це професійно. Тому ми і об'єднаємо зусилля з Київським медіахолдингом.

 

Яким чином ви привчатимете людей адекватно ставитися до реклами?

 

У розвинених рекламних спільнотах, зокрема американській, розуміння жанру реклами увібране "з молоком матері". І люди ставляться до неї відповідно, зважаючи на жанровість. У нас поки що не завжди це усвідомлюють через малий термін життя у конкурентному суспільстві, де превалюють рекламні пропозиції.

 

Люди погано фільтрують рекламу, а крім того, в нас рекламодавці ще не до кінця освічені, аби адекватно розмовляти з цільовою аудиторією. Трапляються і випадки недобросовісної реклами. Спільнота, як мінімум, має піддавати остракізму такі факти. Ми більшою мірою на боці контролерів саме тому, що суспільство треба привчати до хорошого в рекламі.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео