02 Мар 2009, 08:42

Господарський суд Києва арештував акції каналу «Інтер».

Як повідомляє "Українська правда", акції арештовані як захід для забезпечення позову бізнесмена Костянтина Григоришина до Світлани й Олени Плужнікових

Господарський суд Києва арештував акції каналу «Інтер».

Як повідомляє "Українська правда", акції арештовані як захід для забезпечення позову бізнесмена Костянтина Григоришина до Світлани й Олени Плужнікових. У своєму позові Григоришин просить відповідачок виконати умови угоди купівлі-продажу активів, яка була укладена між ним і покійним Ігорем Плужніковим 19 квітня 2005 року.

 

Договір стосувався продажу Плужніковим Григоришину активів групи каналу "Інтер" – зокрема, 61% акцій ЗАТ "Українська незалежна ТВ-корпорація". У своїй ухвалі суд до розв’язання суперечки по суті наклав арешт на акції "Інтеру".

 

Як відомо, після помаранчевої революції Григоришин вів переговори про придбання "Інтеру" з Ігорем Плужніковим, у результаті чого був укладений договір купівлі-продажу активів групи "Інтер" за 273,8 мільйона доларів. Однак угоду вони не завершили, власником акцій виявилася компанія "Український медіа-проект", акціонером якої є Валерій Хорошковский. Ігор Плужников помер влітку 2005 року.

 

Сам Григоришин в інтерв'ю підтвердив подачу позову з метою повернути собі канал "Інтер". "Моя кінцева мета – це допомогти створенню в Україні незалежного телебачення, яке необхідно країні, якщо вона хоче розвиватися", — заявив Григоришин. "При цьому я не хочу бути власником телеканалу. Але потрібно продумати, як через статут прописати гарантії того, що "Інтер" буде дійсно незалежним", — додав він. Григоришин повідомив, що це можна зробити декількома способами.

 

"Можливо, держава повинна увійти в число засновників – щоправда, виникає питання, де в бюджеті візьмуться гроші на придбання акцій "Інтеру". Або, наприклад, акції будуть розподілені серед пулу інвесторів, де жоден з них не зможе володіти більше, умовно кажучи, 10%", — припустив Григоришин.

 

Він повідомив, що у випадку заволодіння каналом "Інтер" пропише гарантії його незаангажованості.

"Моя ідея – це взяти статути західних телекомпаній, що асоціюються у світі як незалежні ЗМІ, і винайти механізм для каналу "Інтер". Можливо, мені в цьому допоможуть журналісти, я відкритий для ідей", — сказав Григоришин.

 

Валерій Хорошковский, який є кінцевим бенефіціаром 61% акцій "Інтеру", відмовився від коментарю.

 

Українська правда

Расскажите друзьям про новость

Новое видео