26 Мар 2008, 13:01

Першими на «цифру» перейдуть прикордонні регіони

Першими на «цифру» перейдуть прикордонні регіони

Перед телерадіопростором Буковини стоїть першочергове завдання – до квітня 2010 року перейти на цифровий формат мовлення. Про це повідомив журналістам представник Нацради з питань телерадіомовлення в Чернівецькій області П. Шегда.

 

Саме прикордонні регіони стануть піонерами у переході на «цифру». Першу буковинську зону покриття — Сокиряни та Кельменці — планують завершити вже в серпні 2008 року. Задля цього вже закуплене необхідне обладнання.

 

Варто зазначити, що перехід до цифрового теле- та радіомовлення дозволить вирішити проблему національної інформаційної безпеки України. Адже по всьому прикордонню України розміщенні надпотужні ретранслюючі станції іноземних держав, котрі транслюють свої теле- та радіоканали. Мовники вважають, що цифрове телерадіомовлення стане панацеєю від іноземної інфоекспансії. Тому й розбудова цифрового мовлення буде розпочинатися з прикордоння і йтиме до центру.

 

Так, на кордоні з Буковиною діють потужні транслюючі станції Молдови та Румунії. Зокрема, за словами пана Шегди, прослуховуються 26 радіочастота та 13 телечастоти. Саме їх переважно слухають та дивляться жителі прикордонних районів, до яких сигнали місцевих телерадіоканалів не доходять. Адже аналогові ретранслятори не в змозі покрити весь регіон. Тому, в разі встановлення цифрових станцій мешканці прикордонних регіонів матимуть змогу приймати сигнали як загальнонаціональних, так і місцевих ТРО.

 

Станом на 20 березня 2008 року в Чернівецькій області нараховується 24 телерадіоорганізації (ТРО), серед них 4 ефірних телерадіокомпаній, 5 кабельних, 2 ефірно-кабельні та 13 ТРО проводового мовлення. За формою власності: одна державна, 13 комунальних і 10 приватних. Обсяг мовлення місцевих ТРО складає: 74 годин на добу телебачення, 100 годин на добу радіомовлення.

 

Надія Вірна для ІМІ

Расскажите друзьям про новость

Новое видео