18 Фев 2008, 08:02

Нацрада оприлюднила нові відомості Держреєстру ТРО

Нацрада оприлюднила нові відомості Держреєстру ТРО

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення оприлюднила на своєму сайті нові відомості Державного реєстру телерадіоорганізацій станом на 1 січня 2008 року. Повний текст цього документа ви можете подивитись тут.
 
Ще до 2006 року відомості з реєстру були закритими, адже Національна рада вважала їх конфіденційною інформацією. Однак, 2006 року закон про телебачення і радіомовлення зобов’язав Національну раду зробити інформацію з реєстру публічною.
 
Так, закон встановив, що відомості Державного реєстру телерадіоорганізацій України розміщуються на веб-сайті та двічі на рік публікуються в офіційному бюлетені Національної ради (ч. 14 ст. 38). До Державного реєстру автоматично включається інформація про всі телерадіокомпанії, що отримують ліцензії Національної ради.
 
У зв’язку з публікацією Державного реєстру Інститут медіа права розповсюдив заяву: «Вітаючи кроки Національної ради, які сприяють прозорості на ринку телебачення і радіомовлення, Інститут медіа права також звертає увагу на те, що Національна рада не виконала закон про телебачення і радіомовлення в частині оприлюднення низки відомостей.
 
Найголовніше, що всупереч закону Національна рада не оприлюднила інформацію про розподіл часток між засновниками та власниками телерадіокомпаній, про склад наглядових органів, зокрема редакційних рад та про застосування штрафних санкцій.
 
Окрім цього, слід звернути увагу на формулювання ч. 13 ст. 38, яка говорить, що відомості вносяться до Державного реєстру телерадіоорганізацій України протягом трьох робочих днів після видачі (подовження, внесення змін, видачі дубліката, анулювання) ліцензії на мовлення. Немає сумніву, що відомості з реєстру будуть корисними лише за умови їх оперативності.
 
Тому законодавець і не прописав строків для розміщення відомостей реєстру на сайті, а лише у Віснику. На думку Інституту медіа права законодавець мав на увазі, що на веб-сайті розміщується актуальна на цей момент інформація про телерадіоорганізації.
 
Для наочності наведемо таблицю, де в першому стовпчику відображено відомості, що мають бути в реєстрі, а в правому – відомості, що є фактично:
 
Ч. 12 ст. 38 Закону про телебачення і радіомовлення
Фактичні дані з реєстру (приклад)
а) назва телерадіоорганізації;
Акціонерне товариство закритого типу «Українська незалежна ТВ-корпорація»
код ЄДРПОУ 23507865
 
б) позивні, логотип, товарний знак (за наявності);
Логотип: «Інтер»
в) програмні цілі або тематична спрямованість;
Відомості відсутні
г) юридична та поштова адреси телерадіоорганізації;
01601, м. Київ, вул. Дмитрівська, 30
 
ґ) контактні телефони, електронна адреса;
т. 490-67-65
 
д) про власників і засновників телерадіоорганізації відповідно до вимог статті 24 цього Закону;
ТОВ «Український медіа-проект» (м. Київ),
ВАТ «Перший канал» (м. Москва),
ТОВ «Пегас Телебачення» (м. Київ)
Відсутні відомості про частки
е) про особовий склад керівних та наглядових органів телерадіоорганізації відповідно до вимог статті 24 цього Закону;
 
Голова правління Созановський Сергій Леонідович
Відсутні відомості про редакційну раду
є) дата і номер рішення про видачу ліцензії на мовлення;
Відомості відсутні
ж) серія та номер ліцензії;
НР № 0214-м
 
НР № 0183-м
 
з) строк дії ліцензії;
з 18 червня 2003 р.
по 18 червня 2010 р.
з 23 жовтня 2001 р.
по 1 липня 2015 р.
и) вид (види) мовлення,
обсяги мовлення і
час мовлення;
Супутниковий канал
Відсутні відомості про вид мовлення
24 год/добу
24 год/добу
і) територіальні характеристики мовлення (загальнонаціональне, регіональне або місцеве з визначенням відповідних областей, районів і населених пунктів);
1) супутникове
2) Мережа 391 канал в 24 областях України, м. Київ та АР Крим
ї) про переоформлення ліцензії, внесення змін до ліцензії, видачу її копії або дубліката;
 
й) про продовження ліцензії;
 
к) про накладання на телерадіоорганізацію штрафних санкцій відповідно до вимог цього Закону;
 
л) дата і номер рішення про визнання ліцензії недійсною та про її анулювання.
 
 
Інститут медіа права рекомендує Національній раді усунути вищезазначені недоліки в реєстрі і звернути увагу на те, що державний реєстр викладено на сайті Національної ради як документ Word розміром 7,7 Мб (!) і обсягом 278 сторінок. Це ускладнює користування ним навіть на потужних комп’ютерах.
 
Для спрощення користування реєстром Інститут медіа права рекомендує удосконалити розділ «Держреєстр ТРО» шляхом створення механізму пошуку аналогічного до того, що працює на порталі Верховної Ради України або реєстрі судових рішень. Таке запровадження не лише спростить користування реєстром, але й позбавить Національну раду необхідності в періодичних публікаціях, адже відомості реєстру оновлюватимуться автоматично зі внесенням змін до записів реєстру.
 
Нагадаємо, що до Державного реєстру телерадіоорганізацій автоматично вносяться відомості про всі телерадіоорганізації, які отримали ліцензії Національної ради а також за бажанням вносяться відомості про студії-виробники.
 
Інститут медіа права

Расскажите друзьям про новость

Новое видео