28 Мар 2008, 10:37

Білоруські ЗМІ потерпають від репресій Лукашенко

Білоруські ЗМІ потерпають від репресій Лукашенко

Сьогодні по всій Білорусі органи безпеки влаштували масштабну "зачистку" опозиційних ЗМІ.
 

Однією з причин обшуків є сатиричні мультфільми, в яких головна роль відведена "людині, схожій на Олександра Лукашенка". Обшуки проводяться на підставі ордера за підписом заступника прокурора Мінська Олексія Стука. Приводом стали мультфільми, які представляли невеликі сюжети, що містять сатиру на главу держави.

 

У квартирі журналіста Анатолія Готовчиця з Гомеля співробітники КДБ забрали два комп’ютери і фотоапарат.

 

До квартири Олени Степанової у Вітебську увірвалися люди в штатському разом із солдатами місцевої військової частини. У журналістки також забрали комп’ютер. 

 

У журналістки радіо Рація з Берези Тамари Щепеткіної під час обшуку також конфіскували комп’ютер. Уся техніка в офісі Радіо Рація конфіскована. 

Також повідомляється, що між 8 і 9 ранку співробітники КДБ увірвалися до квартир усіх журналістів і авторів незалежного каналу Білсат. Більшість з них затримані. 

 

У Гродно вже закінчився обшук у приміщенні культурного фонду Бацькаўшчына. Обшук ішов дві години. Як повідомляють правозахисники, конфісковано п’ять комп’ютерів.  Правозахисний центр Весна повідомив, що з квартири, яку винаймає співробітник радіо Рація, винесли всю техніку — комп’ютери, вінчестери, ноутбуки, візитниці, диктофони.

  

Закінчився обшук у офісі новополоцького журналіста Андрія Александрова. У нього забрали два жорсткі диски з комп’ютерів, інші носії інформації. 

 

У журналістів Європейського радіо під час обшуку вилучили комп’ютери, аудіоустаткування, а також усі носії інформації.

 

Як повідомив БелаПан юрист громадського об’єднання Білоруська асоціація журналістів Андрій Бастунець, обшуки проводяться по всій країні. За його словами, "трясуть" усіх журналістів, які так чи інакше були пов’язані із зарубіжними ЗМІ.

 

Нагадаємо, 25 березня, декілька тисяч людей вийшли на центральний проспект Незалежності в Мінську. Проти них були виставлені кордони ОМОН, які жорстоко били людей. За інформацією опозиційних ЗМІ, міліція затримала близько ста учасників акції. 

 

Мінські правозахисники повідомили, що серед затриманих  опинилося декілька громадян Польщі й України.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео